مقدمه


همچنانکه استحضار دارید بر اساس قانون تحریم اعلامی بر علیه دولت ایران، حداقل به دلیل استفاده از تکنولوژی کمپانیهای آمریکائی AMD و Intel تاسیس هر گونه دفتر رسمی خدمات پس از فروش از جانب تولید کنندگان اینگونه کالا در ایران امکان پذیر نیست و شرکتهای داخلی در قبال اخذ مبلغ گارانتی و بر اساس مقدورات و شرایط خود اقدام به گارانتی و خدمات بعد از فروش دستگاهها و لوازم می­نمایند.

تمامی کالاهای فروشگاه به صورت اورجینال و با گارانتی شرکت های وارد کننده یا توزیع کننده فروخته می شود که از مبادی قانونی وارد کشور شده است و در مورد کالاهای که بدون گارانتی در بازار موجود است یا با گارانتی خود فروشگاه عرضه می شود و یا حداقل دارای هفت روز ضمانت برگشت کالا می باشد

انواع گارانتی لپ تاپ

1) گارانتی بین المللی

کلیه قطعات و دستگاهها از طرف شرکت سازنده دارای گارانتی می باشند و کلیه دفاتر خدمات بعد از فروش شرکت سازنده در سراسر دنیا سرویس خدمات گارانتی را به خریداران ارائه می دهند.

متاسفانه به دلیل تحریم، هیچ یک از شرکتهای تولید کننده خارجی دفتر خدمات بعد از فروش جهت انجام خدمات گارانتی بین الملل در ایران ندارند و هیچ گونه خدمات گارانتی بین الملل در ایران ارائه نمی شود.

 

2)گارانتی ایران:

اغلب شرکت های وارد کننده یا توزیع کننده کالا برای اطمینان دادن به مشتری و اینکه مشتری با خیالی آسوده کالا را خریداری نماید اقدام به ارائه گارانتی طبق اصول شرکت خارجی تولید کننده اصلی می نمایند

نکاتی در خصوص گارانتی:

نکته 1) کلیه کالاهای خریداری شده از امرتاد (با گارانتی بین الملل یا گارانتی شرکتهای داخلی) دارای یک هفته مهلت تست می باشدو درصورت وجود اشکال فنی برای شما تعویض می شوند.

نکته 2) گارانتی کالاهای خریداری شده از امرتاد به عهده شرکت گارانتی کننده می باشد و امرتاد هیچ گونه مسئولیتی در خصوص کالاهائی با گارانتی غیر از گارانتی امرتاد ندارد.

خدمات بعد از فروش

در صورتیکه کالای عرضه شده در امرتاد دارای گارانتی امرتاد باشد علاوه بر گارانتی و خدمات گارانتی در دوره گارانتی که به طور کامل شرح داده شده است ، دارای دو سال خدمات پس از فروش میباشد.

در دوره خدمات بعد از فروش کلیه هزینه های تعمیرات و رفع عیب به اطلاع مشتری میرسد و در صورت تایید این خدمات برای شما انجام میگردد.

نکته : در صورتیکه کالای خریداری شده دارای گارانتی شرکت ثالث باشد (غیر از امرتاد)، در این صورت خدمات بعد از فروش به عهده شرکت ثالث میباشد.

 

ویژگی های گارانتی

تعریف گارانتی:

مرکز فروش، با ارائه خدمات پس از فروش متمرکز، ضمن جلب اطمینان مشتری از کیفیت نوت بوک رفع ایرادات ناشی از هر گونه خطا در ساخت و خرابی ساختاری قطعات نوت بوک را مطابق با شرایط مندرج در بازه زمانی مشخص و با توجه به نظر کارشناسان خود به صورت رایگان تحت پوشش قرار میدهد.

دوره گارانتی:

دوره گارانتی بازه زمانی مشخص شده در کارت گارانتی و برای دستگاهی که مشخصات آن در همان کارت درج گردیده است می باشد. خریدار می تواند در این بازه زمانی مطابق با شرایط مندرج از خدمات گارانتی این مرکز استفاده نماید.

توجه داشته باشید که هنگام مراجعه به دفتر خدمات پس از فروش و برای دریافت خدمات گارانتی همراه داشتن کارت گارانتی الزامی است.

موارد تحت پوشش گارانتی:

در دوره گارانتی کلیه قطعات نوت بوک به استثنای آن دسته از قطعاتی که در ذیل به آنها اشاره شده است و با توجه به شرایط مندرج مشمول گارانتی بوده و مشتری میتواند درصورت بروز اشکال با مراجعه به دفتر خدمات پس از فروش از خدمات رایگان گارانتی بهره مند شود و رفع اشکال بنا به تشخیص کارشناسان فنی با تعمیر ویا تعویض قطعه معیوب انجام خواهد شد.

موارد خارج از پوشش گارانتی

1خرابی ناشی از وارد شدن ظربه به توت بوک

2-   خسارت ناشی از تعمیر نا مناسبی که توسط تعمیرگاه های غیر مجاز انجام شده باشد

3 آسیب های ناشی از نصب هر نوع قطعه غیر اصلی یا غیر استاندارد:

4 ایجاد خسارت به رنگ بدنه ولولاهای LCD دستگاه

5 خرابی بر اثر بلایای طبیعی (نظیر زلزله سیل صاعقه ) و یا هر نوع آتش سوزی

6 عدم مراقبت لازم از نوت بوک:

7 قطعات خارج از پوشش گارانتی:

قطعاتی که به دلیل استهلاک (حتی در زمان کوتاه بعد از استفاده ) در هیچ زمان شامل گارانتی نمی باشند، عبارتند از :

الف) باطری دستگاه

ب) شارژ و کابل مربوطه

ج) کلیه پورت های دستگاه

8 تاثیر مواد پاک کننده غیر مجاز بر روی دستگاه:

9 ایرادات ناشی از ریزش ریزش آب و یا سایر مایعات بر روی دستگاه:

10 آسیب های ناشی از پورت های دستگاه:

اتصال و یا استفاده از وسائل ورودی و خروجی خراب ویا خارج از استاندارد به انواع پورتهای دستگاه که باعث بروز اشکال در دستگاه گردد.

11-اشکالات ناشی ا ز نوسانات وشوکهای لحظه ای برق شهر

12 صدمات وارد شده بر صفحه نمایش (LCD) :

وارد آمدن ضربه و یا تحت فشار قرار دادن صفحه نمایش و کابلهای آن هر چند اثر ضربه و شکستگی در ظاهر نمایان نباشد که تشخیص آن نیز بر عهده کارشناسان دفتر خدمات پس از فروش می باشد.

برخی ایرادات صفحه نمایش مربوط به سایر قطعات داخلی نوت بوک (به خصوص بورد اصلی دستگاه) می باشد که تحت پوشش گارانتی این مرکز بوده و به صورت رایگان رفع خواهد شد.

در کلیه صفحه های نمایش LCD چه در کامپیوترهای PC و چه در نوت بوک های اغلب نقاطی وجود دارد که اصطلاحا سوخته اند و در بعضی محیط ها و رنگ های زمینه به صورت نقطه ای بسیار ریز دیده میشوند . طبق استانداردهای تعریف شده بین المللی              ISO تولیدSO  LCD تعداد مجاز آنها تا حداکثر تا 5 عدد می باشد.

بروز اینگونه اشکالات توسط کارشناسان فنی با استفاده از ابزار آلات سنجشی موجود در دفاتر خدمات پس از فروش به راحتی قابل تشخیص و پیگیری است

13-  لوازم جانبی همراه نوت بوک:

14 مشکلات نرم افزاری:

هر گونه اشکال نرم افزاری که باعث بالا نیامدن سیستم عامل و یا از بین رفتن درایورها و اطلاعات و یا عدم اجرای صحیح برنامه های کاربردی نصب شده بر روی نوت بوک و سایر مشکلات مشابه گردد بطور کلی خارج از پوشش گارانتی میباشد

توجه داشته باشید که معمولاً اینگونه مشکلات نرم افزاری ناشی از اشتباه کاربری و یا آلودگی به ویروس می باشد.

15 تهیه نسخه پشتیبان:

در موقع بروز هر نوع اشکال و خرابی دستگاه به هر علت و هر شکل چه سخت افزاری و چه نرم افزاری تهیه کپی پشتیبان (BACKUP) از روی اطلاعات موجود در دستگاه صرفا بر عهده شخص کاربر نوت بوک می باشد و دفتر خدمات پس از فروش هیچگونه مسئولیتی در قابل از بین رفتن اطلاعات دستگاه نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که تهیه دیسک های ریکاوری (Recovery) بر عهده کاربر دستگاه می­باشد


بالا